В закладі освіти створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, а саме:
- заклад забезпечений необхідними навчальними площами.
- виконано ремонт туалету на І поверсі;
- виконано поточний ремонт класних кімнат;
- побудовано пандус;
- забезпечено телевізорами, мультимедійними комплексами.
Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; стелі, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).
Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка навчально – виховного процесу.
Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.
В закладі відкрито 6 класів для навчання осіб з особливими освітніми потребами (1-А, 2-А, 2-Б, 5-А, 6-А, 8-Б класи), у тому числі 2 класи (5-А, 8-Б), де навчаються діти з інвалідністю (маломобільні групи населення). Створені умови для навчання дітей відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей. Учням надаються психолого – педагогічні та корекційно – розвиткові послуги (у навчальному закладі працюють соціальний педагог, практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог).
1 січня 2022 року набирають чинності зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють організацію інклюзивного навчання:
- «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами» від 21 липня 2021 р. № 765;
- «Порядок організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти» від 15 вересня 2021 р. № 957.
Згідно з постановою, створення інклюзивних класів та розподіл освітньої субвенції у 2022 році здійснюватиметься за рівнями надання підтримки:
- підтримка першого рівня надається насамперед учням, у яких виникають труднощі під час навчання, але яким не потрібен інклюзивний клас,
- другий, третій та вищі рівні підтримки зазначають у висновку ІРЦ.
Для визначення рівнів підтримки в школі директор:
- Створює команди супроводу для всіх дітей, які потребують підтримки.
- Складає розклад засідань команд супроводу, передбачивши участь фахівців ІРЦ.
- Оформлює протоколи із визначенням рівня підтримки для кожного учня.
- Узагальнює інформацію про рівні підтримки для всіх учнів з ООП.
- Інформує батьків учнів з ООП про необхідність проходження комплексної оцінки в ІРЦ, якщо дитина навчається за висновком ПМПК.